Zobrazování výsledků vyhledávání na platformě EBSCOhost 2.0

Platforma EBSCOhost 2.0 nyní obsahuje mnoho nových funkcí, které slouží k zobrazování výsledků Vašeho vyhledávání:

Zobrazení výsledků vyhledávání:

 • Article Preview: EBSCOhost 2.0 allows nyní umožňuje náhled citace článků prostřednictvím pohybu myši nad ikonou náhledu, která je umístěna vedle názvu článku.
  vysledky1

 

 • Relevancy Indicator Bar: Na základě Vašich termínů pro vyhledávání bude každý výsledek obsahovat ukazatel relevance, který určuje, do jaké míry je nalezený článek relevantní vzhledem k tématu,.které vyhledáváte. Čím tmavší je zelený proužek, tím je výsledek vyhledávání vice relevantní.
  vysledky2
 • Add to folder: Články mohou být přidány do Vaší osobní složky My EBSCOhost po kliknutí na odkaz Add to folder, který se nachází u každého článku na seznamu výsledků. Když je článek vložen do složky, odkaz se změní na Remove from folder. Poslední tři články se objeví pod poznámkou Folder has items na pravé straně obrazovky.
 • Alert/Save/Share: Tento odkaz umožňuje uživateli vytvořit si upozornění ohledně nového obsahu pro provedené vyhledávání (search alert), ukládat do složky My EBSCOhost, vytvářet RSS, zkopírovat trvalý odkaz na provedené vyhledávání a uložit odkaz na vyhledávání do webového prohlížeče.
  vysledky4

Omezení výsledků vyhledávání:

 • Výsledky vyhledávání lze upravit za použití možností, které se nacházejí pod odkazem Limit Your Results. Uživatelé nyní mohou kromě možností omezit výsledky vyhledávání na plný text, akademické časopisy nebo za použití omezovače časového rozpětí kliknout na odkaz Search Options pro vice možností pro omezení výsledků vyhledává.
  vysledky5
 • Další obrazovka pole Search Options:
  vysledky6

Zúžení výsledků vyhledávání:

 • Source Types se nyní nacházejí na levé straně od výsledků vyhledávání.
  vysledky7
 • V případě, že zužujete výsledky vyhledávání za použití předmětových hesel, nad seznamem výsledků se objeví Breadcrumbs. Když zužujete své vyhledávání pomocí dostupných předmětových hesel, která se zobrazují po levé straně seznamu výsledků, tato předmětová hesla se zároveń objeví nad seznamem výsledků. Máte tak přehled o všech předmětových heslech zahrnutých do seznamu výsledků. Kliknutím na ikonu vysledky cross předmětové heslo vyjmete z výsledků vyhledávání a výsledky vyhledávání tak aktualizujete. Po kliknutí na hyperlinkované předmětové heslo obdržíte seznam výsledků vyhledávání pouze pro toto předmětové heslo.
  vysledky8 

Související informace:

 • Image Preview: Obrázky, které souvisí s Vaším vyhledáváním, lze prohlížet díky držení myši nad ikonou obrázku v sekci Related Images. Obrázek se objeví uprostřed obrazovky nad výsledky vyhledávání.
  vysledky9

Zasouvací panely na seznamu výsledků vyhledávání:

 • Panely na seznamu výsledků vyhledávání mohou být rozšířeny či zúženy po kliknutí na ikonku šipky vysledky arrow, nacházející se na každé stránce.
  vysledky10
 
 

Multilicence pro vstup do databází EBSCO | Mapa webu

narodni knihovna ebsco publishing

Vyhledat