Seminář k řešení projektu LR1308 - r.2014

22.12.2014 - Kategorie: Semináře
autor: PhDr. H. Nová, přečteno: 1982x

 

 V roce 2014 proběhl seminář  k řešení projektu LR1308 dne 9.12. 2014 v Národní knihovně ČR. V úvodu informoval PhDr. Hanuš Hemola, hlavní řešitel projektu,  o aktivitách v roce 2014, zmíněny byly finanční otázky a sledované indikátory využívání databází. Pro průběžnou zprávu je třeba aktualizovat FTE (v případě krajských knihoven počet registrovaných čtenářů), do průběžné zprávy budou uvedeny výběrově některé knihovny a jejich využívání databází. 

   Dále následovaly prezentace zástupců knihoven,  které byly zaměřeny na práci s elektronickými informačními zdroji a na jejich zpřístupňování uživatelům.  Prezentace připravily kolegyně ze Studijní a vědecké knihovny plzeňského kraje, Knihovny města Hradec Králové a knihovny Ústavu mezinárodních vztahů.

  Na závěr vystoupili z firmy EBSCO pan J. Luprich, který  hovořil o novinkách v databázích, službě EBSCO Discovery Servis a nabídce elektronických knih, a pan D. Parac seznámil účastníky semináře s technickými inovacemi a novými technologiemi v databázích EBSCO.


zpět

 
 

Multilicence pro vstup do databází EBSCO | Mapa webu

narodni knihovna ebsco publishing

Vyhledat